Kino / spēlfilma MAIŅA
Kino

Kino / spēlfilma MAIŅA

Laiks
22. Septembris, Otrdiena, 18:00
Vieta
Jelgavas Kultūras nams
Cena
€ 4
Pievienot
kalendāram
2020-09-22 18:00:00 2020-09-22 18:00:00 Europe/Riga Kino / spēlfilma MAIŅA Jauna taksista starpgadījumi vienas nakts laikā Rīgas kriminogēnajā vidē  16+ ( Filmas garums 1 stunda 21 min.) Jelgavas Kultūras nams info@kjelgava.lv

Jauna taksista starpgadījumi vienas nakts laikā Rīgas kriminogēnajā vidē  16+ ( Filmas garums 1 stunda 21 min.)

“Maiņa” ir mūsdienu drāma ar kriminālfilmas elementiem, kuras centrā ir jauna taksista dzīve vienas nakts ietvaros, kurā, izmisuma vadīts, viņš pazaudē jebkādu morālo kompasu un tiek ierauts pilsētas kriminogēnās vides peripetijās, no kurām izkļūt ir sarežģītāk nekā tajās iekļūt. Filmā tiks stāstīts par galvenā varoņa paaudzi, kas piedzimusi īsi pirms Latvijas neatkarības, piedzīvojusi neatkarības atgūšanu un kolorīto pārmaiņu laiku, kad ikviens varēja un mēģināja kļūt par kaut ko jaunu/citu, lai iegūtu kaut nelielu riekšavu no kapitālisma piedāvātās labās dzīves. Tomēr filmas ideja aptver plašāku paaudzes raksturojumu un tiecas parādīt, kā jaunajos dzīves apstākļos izvēlējušies dzīvot dažādos laikos augušās paaudzes konkrētā sociālā vidē, liekot aizdomāties par personīgajām izvēlēm krīzes situācijās un morālo vērtību krīzi sabiedrībā. Spēlfilmas stāstā ietvertie krimināldrāmas elementi potenciāli spēs piesaistīt plašu skatītāju auditoru, tai skaitā arī jauniešus.

 Sinopse:  Mareks strādā naktīs par taksistu, lai uzturētu savu dēlu. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā savam priekšniekam par sasisto mašīnu. Viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, cerībā atrast ienesīgus klientus viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus, kas izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.

Galveno lomu filmā atveido aktieris Edgars Ozoliņš, kurš kopš 2009. gada ir Liepājas teātra aktieris. Edgars iepriekš ir filmējies Krievijas spēlfilmās “No pieciems līdz septiņiem” (rež. Aleksandrs Kasatkins), “Kvest” (rež. Andrejs Zagiduļins), “Mantojums” (rež. Vladimirs Šegoļkovs).

VEIDOTĀJI

 Režisors: Reinis Kalviņš

Scenārija autori: Reinis Kalviņš un Aldis Bukšs

Galvenais operators: George Chiper-Lillemark

Skaņu režisors: Artis Dukaļskis

Montāžas režisore:Armands Začs

Mākslinieks: Jānis Bijubens

Kostīmu māksliniece: Liene Dobrāja

Grima māksliniece: Maija Gundare

Asociētā producente: Inese Boka - Grūbe

Producents: Gints Grūbe


Aicināma pasākuma apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2m distanci, roku higiēnu, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija.

Uz pasākumiem ar personalizētām biļetēm apmeklētājiem aicināti ņemt līdz personu apliecinošs dokuments, kas būs jāuzrāda pie ieejas norises vietā. Informējam, ka pasākuma organizatori var veikt personas datu apstrādi.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka