KOKA SKULPTŪRU FESTIVĀLS "OTRĀ ELPA"
Festivāls

KOKA SKULPTŪRU FESTIVĀLS "OTRĀ ELPA"

Laiks
12. Septembris - 18. Septembris
Vieta
Pasta sala
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2020-09-12 10:00:00 2020-09-18 17:00:00 Europe/Riga KOKA SKULPTŪRU FESTIVĀLS "OTRĀ ELPA" Jau šajā nedēļas nogalē, 12. septembrī, Jelgavā ieradīsies Latvijas labākie koktēlnieki, lai uzsāktu darbu pie koka skulptūru festivāls … Pasta sala info@kjelgava.lv

Jau šajā nedēļas nogalē, 12. septembrī, Jelgavā ieradīsies Latvijas labākie koktēlnieki, lai uzsāktu darbu pie koka skulptūru festivāls “Otrā elpa” mākslas darbu izveides. Vērienīgos tēlniecības darbos iedzīvinot dažādus atpazīstamus un iemīļotus pasaku tēlus.

Koka skulptūru festivāls “Otrā elpa” Jelgavā notiek “Meža dienas 2020” ietvaros un sadarbībā ar LLU Meža fakultāti rīkojot pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā”, kas interesentus gaidīs jau 18. septembrī no pulksten 11, Jelgavā, Pasta salā. Jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti klātienē vērot skulptūru tapšanas procesu.

FB_Mezs_ienak_jelgava_2020.jpg

No 12. septembra mākslinieki no Latvijas – Agnese Rudzīte Kirillova, Donatas Mockus, Māris Gailis, Gundars Kozlovskis un Zigmunds Bielis Pasta salā uzsāks darbu pie koka skulptūru izveides. Mākslas darbos attēlojot dažādus atpazīstamus un iemīļotus pasaku tēlus. Noslēdzoties koka skulptūru festivālam “Otrā Elpa” tēlniecības darbi tiks izvietoti Pasta salas tālajā galā kalpojot gan kā vides objekti, gan funkcionāls papildinājums bērnu laukumam.

Lai paplašinātu profesionālās mākslas ekspozīcijas telpu ar jauniem oriģināldarbiem, 2011. gadā tika organizēts pirmais Starptautiskais tēlniecības festivāls "Otrā elpa". Katru gadu izvēloties citus pieejamos resursus, tos transformē lielformāta vides skulptūrās. Par izejmateriālu tikuši izraudzīti rūpnieciskie metāla atgriezumi un metāllūžņi, kuri, ar profesionālu tēlnieku palīdzību, iegūst otro dzīvi. 2012. gadā festivālā "Otrā elpa", par veidošanas materiālu tika izvēlēts koks. No tā kopumā tika izveidotas 22 skulptūras un izvietotas dažādās Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēs un pilsētvidē.

EDZ02701.jpg

AR SKULPTŪRĀM JELGAVĀ IEPAZĪSTIES ŠEIT

Vairāk informācija un foto no skulptūru tapšanas procesa JPPI “Kultūra” sociālo tīklu kontos.

Pasākumu rīko LLU Meža fakultāte sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un iestādi “Kultūra”.

Atbalsta: Zemkopības ministrija, studentu biedrība “Šalkone” LVMI “Silava”, aģentūra “Meža pētīšanas stacija”, SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts ”, AS "Latvijas valsts meži",  AS "Latvijas Finieris" un  Pilsētas elpa. 

Foto: JPPI "Kultūra"


Aicināma pasākumu apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2m distanci, roku higiēnu, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka