Koka skulptūru simpozijs “Otrā elpa”
Pasākums

Vides objekta “Laika vilciens” atklāšana

Laiks
20. Maijs, Pirmdiena, 11:00
Vieta
Ozolskvērs
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2019-05-20 11:00:00 2019-05-20 11:00:00 Europe/Riga Vides objekta “Laika vilciens” atklāšana “Laika vilciens” simbolizē ekonomiku, mākslu, kultūru un citus simbolus, ko ozols “redzējis” savā vairāk kā 250 gadus ilgajā mūžā,” stāsta… Ozolskvērs info@kjelgava.lv

“Laika vilciens” simbolizē ekonomiku, mākslu, kultūru un citus simbolus, ko ozols “redzējis” savā vairāk kā 250 gadus ilgajā mūžā,” stāsta koncepcijas autors, tēlnieks Māris Gailis, kurš jau vairākus gadus veidojis koka skulptūras gan Jelgavas bērnudārzos, gan pilsētvidē. Šoreiz kopā ar kolēģi Gundaru Kozlovski skulptūra tiks veidota sešpadsmit dienas un to plānots atklāt 20. maijā.

EDZ02701.jpg

EDZ02800.jpg

EDZ02798.jpg

Skice_VIlciens_final2_0.jpg

Jau ziņots, ka 2018. gada vasarā ozolu, kas auga Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un pilsētnieku iecienītai atpūtas vietai, gan pašvaldības speciālisti, gan arborists, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzina par stipri bojātu un bīstamu. Ozolam laika gaitā bija radušies būtiski sakņu sistēmas bojājumi, iztrupējusi stumbra pamatne un bija vairāki vaļēji dobumi pie pamatnes, kuros konstatēta brūnā trupe, tāpēc pieņemts lēmums koku nozāģēt.

Vairāk par skulptūrām Jelgavā uzzini Šeit. 


Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

Aplūko kā gāja iepriekš

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka