22. Vispārējie Piena, medus un maizes svētki
Gadatirgus

22. Vispārējie Piena, medus un maizes svētki

Laiks
27. Augusts, Sestdiena, 11:00
Vieta
Hercoga Jēkaba laukums
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2022-08-27 11:00:00 2022-08-27 17:00:00 Europe/Riga 22. Vispārējie Piena, medus un maizes svētki Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no pulksten 11 līdz 17 tradicionāli uz svētku… Hercoga Jēkaba laukums info@kjelgava.lv

Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no pulksten 11 līdz 17 tradicionāli uz svētku gadatirgu aicina maizes, medus, piena ražotāji un amatu meistari no visas Latvijas. Te plānota arī plaša koncertprogramma, kurā piedalīsies grupa “Zvaigžņu lietus” un Jelgavas amatiermākslas kolektīvi.

Sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību no pulksten 11 līdz 13 notiks degustāciju konkurss “Atzītākais Latvijas medus 2022” un dalībnieku stendu konkurss “Veiksmīgākais medus tirgotājs 2022”.

Savukārt no pulksten 11 līdz 14 kopā ar Latvijas Maiznieku biedrību, asociāciju “Lauku ceļotājs” un Jelgavas Amatu vidusskolas jaunajiem speciālistiem norisināsies sajūtu pārgājiens “Rudzu maizes ceļš”. Aktivitātes laikā būs iespēja spēlēt spēles, noteikt rudzu maizes spēku, meklēt rupjmaizes garšas, kā arī piedalīties citās atrakcijās.

Svētku laikā, no pulksten 12 līdz 14, skvērā aiz kultūras nama jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti izzināt veidus, kā dzīvot dabai draudzīgāk sarunās “Iedvesmojies zaļajā platformā” kopā ar “Elektrum”, “Zaļās jostas”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Maiznieku un Latvijas Biškopības biedrības pārstāvjiem. Platformā tiks pārrunātas tādas tēmas kā bišu nozīme dabā, maizes ierauga veidošana, atkritumu šķirošana un alternatīvā enerģija.

Tūlīt pēc sarunu cikla noslēguma interesenti varēs reģistrēties spraigām burgeru ēšanas sacensībām kopā ar Oak’A Burgers, kas norisināsies skvērā aiz kultūras nama pulksten 14.30.

Tomēr, kā jau kārtīgos svētkos nevaram baudīt gardumus vien, tādēļ jau no pulksten 11 ikviens aicināts pārbaudīt spēkus sporta sacensībās Pasta salā, kur norisināsies basketbola un volejbola turnīri.

Svētkus rīko Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra”.

Apmeklētājs piekrīt, ka tiks fotografēts un filmēts. Iegūtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Aplūko kā gāja iepriekš

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka

The website encountered an unexpected error. Please try again later.