Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break”
Festivāls

Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break”

Laiks
12. Maijs - 15. Maijs
Vieta
Jelgavas pilsēta
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2022-05-12 09:00:00 2022-05-15 23:00:00 Europe/Riga Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break” Jelgavā notiks Latvijā pirmais Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break” Jelgavas pilsēta info@kjelgava.lv

Jelgavā notiks Latvijā pirmais Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break”

Šī gada maijā Jelgavā tiks iedibināta Latvijā pirmā starptautiskā dzejas festivāla tradīcija, kas turpmāk katru gadu pulcēs Eiropā un pasaulē atzītus dzejniekus, veicinot starptautisko apriti dzejas jomā un darot pieejamu pasaules autoru daiļradi Latvijas sabiedrībai.

Pirmais Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break” notiks jau šajā pavasarī no 12. līdz 15. maijam Jelgavā. Festivālā piedalīsies 12 starptautiski pazīstami autori no ārvalstīm, bet divi dalībnieki pārstāvēs Latviju. Katru gadu festivālā goda vieta tiks atvēlēta kādas valsts vai reģiona autoriem. Šogad tā būs dzeja no ASV. Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā festivālā piedalīsies četri amerikāņu autori - Karolīna Forše, Tara Skurtu, Kristofers Merils un Deniss Malūnijs.

Viesu vidū būs arī Matiass Goritcs (Vācija), Mario Bohorkess (Meksika), Radu Vanku (Rumānija), Jolanda Kastanjo (Spānija), Ida Borjela (Zviedrija), Kristoss Kukis (Grieķija), Gjokčenurs Č. (Turcija),  kā arī baltkrievu dzejniece Volha Hapajeva. Latviju festivālā pārstāvēs Inga Gaile un Semjons Haņins. Visi festivāla dalībnieki ir ievērojamas personības dzejas nozarē savās mītnes zemēs un starptautiskā mērogā – vairāku izdevumu autori, prēmiju un stipendiju laureāti, viņu darbi tulkoti daudzās pasaules valodās. 

“Mūsu nākotnes ambīcija, lai festivāla vārds izskan ārpus valsts robežām arvien plašāk, līdzīgi kā Berlīnes un Roterdamas dzejas festivāli. Un, lai ikkatra dzejnieka sapnis būtu nokļūt “Page Break”,” teic festivāla direktore Madara Gruntmane-Dujana. Festivāla laikā no 12. līdz 14. maijam katru dienu Jelgavā notiks virkne pasākumu -  autoru tikšanās ar vecāko klašu skolēniem un studentiem, paneļdiskusijas un dzejas lasījumi pilsētvidē, savukārt 15. maijā gaidāms festivāla noslēgums, kurā vienkopus piedalīsies visi dalībnieki, kopīgos dzejas lasījumos piedzīvojot rakstītā un runātā vārda sintēzi ar laikmetīgām džeza mūzikas improvizācijām.

Pirmo Starptautisko dzejas festivālu “Page Break” rīko biedrība “I DID IT” sadarbībā ar Jelgavas pilsētu, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts Rīgā, ASV vēstniecība Latvijā ASV un Latvijas diplomātisko attiecību simtgades programmas ietvaros.

Ar pilnu pasākuma programmu iespējams iepazīties ŠEIT.

14. maija dzejas lasījumi pie tējas namiņa "Silva" nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ pārcelti uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa konferenču zāli! Tiekamies pulksten 19!

Apmeklētājs var tikt filmēts un fotogrāfēts. Igūtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka