Tautas Gleznošanas studijas izstāde “Ceriņi”
Izstāde

Tautas Gleznošanas studijas izstāde “Ceriņi”

Laiks
27. Aprīlis - 29. Maijs
Vieta
2. stāva foajē
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2022-04-27 09:00:00 2022-05-29 17:00:00 Europe/Riga Tautas Gleznošanas studijas izstāde “Ceriņi” Līdz 29. maijam Jelgavas Kultūras nama 2. stāva foajē apskatāma Tautas Gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstāde … 2. stāva foajē info@kjelgava.lv

Līdz 29. maijam Jelgavas Kultūras nama 2. stāva foajē apskatāma Tautas Gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstāde “Ceriņi”. 


Izstādē izlikti vairāk nekā 30 autoru darbi, kuri kopumā veido 42 krāšņas gleznas. Arī gleznu autoru vecums būtiski atšķiras, jo Tautas gleznošanas studijā darbojas cilvēki no 25 gadiem un līdz pat sirmam vecumam. Tāpat jāmin, ka studiju apmeklē dažādu profesiju pārstāvji - arhitekti, daiļdārznieki, juristi, pasniedzēji - viņus visus vieno glezniecība. Paši mākslinieki atzīst, ka glezniecība viņiem ir kā meditācija un atpūta no ikdienas.

Jautājot par izstādi, studijas vadītāja A. Buškevica stāsta, ka " ceriņu tēma Jelgavas Tautas Gleznošanas studijai ir aktuāla jau daudzus gadus. Katru pavasari sanesam ceriņu pušķus un ar prieku tos gleznojam. Mēģinam pārvarēt uzskatu, ka ceriņus uzgleznot ir ļoti grūti. Tas mākslinieku vidū jau izsenis ir pārbaudījums. Tā gadu no gada šīs iemaņas kļūst stabilākas un tos uzgleznot izdodas arvien labāk. Šogad beidzot pienāca brīdis, kad sapratām, ka uzgleznoto ceriņu klāsts ir pietiekami liels, lai varētu tos izstādīt vienā lielā, kopīgā izstādē."

 

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka